Kompletní PDF po přihlášení (4.9 MB)

Magoš únor 2017 (č.1/2)

Titulní strana

Obsah:
2 Vykročení do druhého ročníku zajímavosti
Chybí ti tu štítky?

Přihlaš se vpravo nahoře přes SkautIS a pomož nám!

2Strana 2

Vykročení do druhého ročníku

Druhá polovina prvního odstavce začínající "Podle historického kalendáře ..." a končící "...jednou za 823 let" je totální nesmysl. Nemusíme čekat 823 let, kterých by se z naší generace již nikdo nedožil. Stačí se podívat již na příští rok, který má ty samé vlastnosti, a budou je mít  i všechny únory v dalších letech které jsou nepřestupné, tj. ty, které mají jen 28 dnů.Vždy mají 4 pondělky,4 úterky,4 středy, 4 čtvrtky, 4 pátky, 4 soboty i 4 neděle. A tak je měly vždy i v minulosti.Neplatí to jen u let přestupných.

zajímavosti

Kolečko Na podobnou "zajímavost" jsem už odpovídal jednomu z bratrů já se skautským pozdravem již 3.2.t.r.,který ji šířil dál. Druhý den mi odpověděl slovy:"Tak na tomto příkladu je vidět co chodí za blbosti.Jinak doufám,že jsi stále junák plný síly!Až bude něco zajímavého a pravdivého ozvu se Ti. A končil tentokrát "Se sokolským NAZDAR!"
I při svých již 82 letech si pamatuji, že jsme se v obecné škole učili, že přestupné roky jsou dělitelné beze zbytku dvanácti. Tam uvedená zajímavost pochopitelně neplatí.
S bratrským Nazdar :Zdeněk Kolečkář-Kolečko, OZ za skautský okres Brno-město.
2.3. 2017 v 13:35

3Strana 3